MEDEMBLIK - De brandweer is dinsdagmiddag uitgerukt naar het water langs de N240 bij Medemblik nadat een twaalf meter lang schip door de harde wind op drift was geraakt. Het vaartuig werd tegen de wal gedrukt en kon niet zelfstandig verder.

Vanwege de harde wind raakte het schip stuurloos en kwam het tegen de oever terecht. De brandweer werd ingeschakeld om hulp te verlenen en zette daarvoor een brandweerboot in.

Schip veilig teruggebracht

Met behulp van de brandweerboot wisten de hulpverleners het schip los te krijgen van de wal. Vervolgens werd het vaartuig naar een veilige plek geduwd, waar het opnieuw kon worden aangelegd.

Bij het incident raakte niemand gewond. Dankzij de inzet van de brandweer was de situatie snel onder controle.