MEDEMBLIK - Wie heeft niet van de Grebbeberg gehoord? De hoge, beboste heuvel langs de Rijn staat bekend om zijn indrukwekkende vergezichten en het militaire ereveld, maar vooral om de cruciale rol die deze plek speelde in de meidagen van 1940. Als onderdeel van de Grebbelinie vormde de Grebbeberg het brandpunt van de Duitse stormloop op Nederland.

In de chaos van deze oorlogsdagen ontvouwde zich een aangrijpend verhaal van moed en zwakte, hoop en wanhoop, maar ook van pure overlevings-drang. Drie dagen en drie nachten lang vochten Nederlandse soldaten en officieren op deze heuvel tegen een overweldigende en brute macht. Het resultaat was een van de meest felbevochten episodes uit de Nederlandse militaire geschiedenis.

Rob Janssen, slagveldgids en een van de auteurs van het boek Stoplijn Grebbeberg, schetst in zijn werk een krachtig en menselijk beeld van wat zich op en rond de berg afspeelde. Op vrijdag 27 februari 2026 geeft Rob Janssen een lezing in Oorlogsmuseum Medemblik, waarin hij deze dramatische dagen tot leven brengt. Bezoekers krijgen een uniek inzicht in de gebeurtenissen, ondersteund door historische bronnen, getuigenissen en zijn uitgebreide kennis van het slagveld.

Deze lezing biedt een bijzondere gelegenheid voor iedereen die geïnteresseerd is in de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog, de Grebbelinie of de betekenis van de Grebbeberg voor Nederland.

Unieke belevenis vooraf: Live Cooking op WOII-veldkeukens

Voorafgaand aan de lezing kunt u genieten van een 1-, 2- of 3-gangenbuffet, bereid op originele veldkeukens uit W.O.II. Vanaf 18:00 uur is er Live Cooking en kun je uitleg krijgen over hoe geallieerde troepen maandenlang werden gevoed aan het Westfront.

Als hoofdgerecht wordt 'de Blauwe Hap' geserveerd. Dit is een smaakvolle nasitafel met een bijzonder verhaal. Boek dit unieke diner eenvoudig bij uw lezingticket.

Tickets boeken:
www.oorlogsmuseummedemblik.nl/w-o-ii-lezingen/
(Let op: VOL = VOL)

Avondeten: 18:00 (alleen op inschrijving)

Inloop: 19:15 | Start lezing: 20:00 (Een lezing duurt 2x 45 min. met een pauze van 20 min)

Kosten ticket: €10 per persoon (Museumkaart = gratis)

(Opbrengsten komen geheel ten goede aan de stichting)

Locatie: Oorlogsmuseum Medemblik